EUROFOAM SPORT TEAM
adrenalinové sporty, dolomitenmann, mtb, paragliding, adrenalin cup, trénikové plány

SOBĚŠICKÁ MULDA 2007

VYDAŘENÉ ZAKONČENÍ SEZÓNY

Za překrásného podzimního počasí zakončili cyklisté EUROFOAM SPORT TEAMU svoji letošní sezónu.Tradiční SOBĚŠICKÁ MULDA jim k tomu nabídla rychlou a technickou trať s početnou diváckou kulisou.EUROFOAM SPORT TEAM měl na závodě zastoupení v pěti kategoriích a čtyřikrát se dokázali naši závodníci prosadit mezi desítku nejlepších.Nejlepšího výsledku dosáhl nováček v barvách EUROFOAMU Jiří Šuta . Na 15km trati dojel v kategorii mužů na výborném 5 místě , 7.místo vybojoval na nejdelší 30km trati Pavel Bartoň a sedmý dojel i Tomáš Brožek jr. v kategorii chlapců na trati 700m.Tomáš po výborných výkonech v rozjížďkách ve finálové jízdě upadl , ale dokázal že umí překonávat i překážky a finálovou jízdu dokončil.Radek Sedlák dosáhl v kategorii mužů nad 40 let na desáté místo a společně s Pavlou okomentovali pro naše stránky průběh nedělního vydařeného závodu. Kvalitní fotodokumentaci závodu pořídili Miloš Kacer a Pavla Sedláková.VÝSLEDKY :

Muldička chlapci 8 - 9 let   700m :
1.Richard Holec 0:52
7.Tomáš Brožek 1:16

Muži 18 - 39 let   15km :
1.Petr Šťastný   37:39
5.Jiří Šuta 40:01

Muži 18 - 39 let   30km :
1.Lukáš Vlach  1:10:15
7.Pavel Bartoň  1:16:35

Muži nad 40 let  30km :

1.Dušan Olejníček  1:23:22
10.Radek Sedlák   1:38:05Mulda 2007 očima Radka:

Tak jsem letos již po sedmé neviděl Velkou pardubickou, ale užil si úžasnou trať tradičního posledního závodu „Soběšická mulda“.  Tento závod má obvykle štěstí na počasí a nejinak tomu bylo letos. Nebylo sice žádné vedro,ale nádherně slunečno (jak my v Brně říkáme „zoncna vylila na plný pecky“). Závod sice nepatří do žádné významné série, ale tradičně se zde v posledních letech schází poměrně silná konkurence a tak je z toho mezi závodníky tak zvaný „prestižák“. Pro mnohé je to i ukončení sezony. Navíc se letos jel již 11.ročník a tím se nemůže v republice moc závodů pochlubit.


Jako ukončení sezony to beru i já. Po „Dolomitenmannu“, který je na začátku září už se mi nechce již nic dělat a tak je Mulda poslední motivací  v sezoně se svým tělem něco dělat. Ale asi bych měl spíš napsat výstrahou, než motivací. Po každé absolvované Muldě si říkám, že příští rok již  nesmím to září tak vypustit, ale moje přirozená lenost  po návratu z Lienze u mne doposud vždy zvítězí. Přestože naivně doufám, že to nějak půjde, trať Muldy většinou již v první kole odhalí, že to nepůjde a tak si to pěkně „protrápím“.


Závod se jede na 5 kilometrové tratí, která má v blízkosti prostoru startu a cíle pro diváky velmi atraktivní sjezd se třemi zatáčkami zvaný „had“. Zde se pády občas nevyhýbají ani těm nejlepším, natož nám méně technicky odvážným. Diváci zde totiž dokáží závodníky „vyhecovat“ k odvážnější jízdě, než by sami chtěli a pád je nasnadě. Mezi divácky oblíbené pokřiky zde patří kromě obvyklého „Dávej, dávej“ hlavně „Pusť to!!“, „Nebrzdi !!“ a u těch méně odvážných „To dáš !!“.  Ovšem u diváků většinou s vírou „že to nedají“.


„Mulda“ však již dávno není jen hlavní 30-kilometrový závod. Kromě poloviční distance se zde konají především závody žákovských kategorii a zvláštní místo se mají závody úplně pro nejmenší cyklisty  pod názvem „Muldička“ ( vybírám jen namátkou z úžasných pravidel: „V kategoriích M1/Z1 je povolena pomoc rodičů (diváků) při nasednutí a rozjetí závodníka v případě, že závodník spadne/seskočí z kola. Tlačit závodníka není povoleno“)

Z pohledu Eurofoamu jsme letos měli zastoupení jak na Muldičce (Tomáš Brožek ml.), tak v žácích (Jiří Brožek), na 15-kilometrové trati (Jiří Šuta) i na 30-kilometrové trati (Pavel Bartoň, Radek Sedlák). Velmi kvalitní zastoupení jsme měli i mezi diváky, takže jsme byli nejen dost vidět, ale i slyšet (Jirka Pražák).

Závod se přes veškerou snahu bohužel nevyšel klukům Brožkovým. Tomíka Brožka ve finálové jízdě srazil jiný závodník a na krátké trati už ztrátu nešla dohnat. Jirka Brožek vinou nejasné přihlášky omylem absolvoval o jeden okruh méně a tak nebyl klasifikován. V obou případech škoda, ale kluci to brali statečně.


Na 15-kilometrové trati se poprvé v barvách Eurofoamu přestavil Jiří Šuta, který zde absolvoval i svůj první závod v kategorii mužů. 5.místo z 89 startujících je jistě krásný start mezi muži.

V odpoledním 30-kilometrovém závodě se představil Pavel Bartoň a Radek Sedlák. Každý však v jiné kategorii. Pavel jel kategorii mužů do 40 let a od samého začátku se pohyboval v první desítce a nakonec dojel na 7. místě. Těsně za ním dojel Jarda Rygl, oba úspěšní účastníci letošního Dolomitenmanna. Já jsem startoval v „kyslících“ (tedy muži nad 40) a skončil na 10. místě, což je oproti minulým roků ústup z pozic. Vzhledem k tomu, že jsem jezdil pomaleji, byl jsem mnohem víc oblíben u fotografů, neboť mohli dobře zaostřit. Mám tak sice čas pravda slabší, ale ostřejší fotografie.


Na vlastní bulvy z Muldy

 Již tradiční zakončení brněnské bikové sezóny  mělo již tradiční krásné počasí a neméně tradiční výbornou náladu.
Závodníků z našich řad bylo netradičně méně než obslužného personálu – leč nebáli se a statečně vyrazili na souboj se soupeři i tratí.Tomáš Brožek junior, Jirka Brožek, Jirka Šuta, Pavel Bartoň i Radek Sedlák si dopřáli luxus -  každý měl svou kategorii – samozřejmě s mnoha  dalšími „koňmi“ z jiných „stájí“Z pohledu diváků si vedli všichni výborně.


Individuálního úspěchu jsme se tentokrát nedočkali, Jirka Brožek patrně spletl počet okruhů a tak nebyl ve své kategorii hodnocen.


  Výkony závodníků Eurofoamu na velké Muldě zastínil tentokrát příběh Tomáše Brožka jr.,  který se v kategorii M 3 probojoval ve své rozjížďce do finále. V modrém dresu s bílou vlnovkou vyrazil ze startu jako blesk. Po kolizi se soupeřem  v kopci spadl…Zatnul zuby, znovu nasedl, statečně bojoval, ale ztráta byla veliká.Ve finále sice skončil 7., ale za ním se umístilo mnoho dalších závodníků.Tomík svým přístupem dokázal, že má srdce bojovníka a určitě se může těšit na mnoho dalších úspěšnějších  závodů.


Pro www.eurofoam-sport.cz Pavla .

 

 

Kalendář ON-LINE tréninkové plány

Vzkazovník

 • Radek Sedlák 29.06.2020 v 14:07 Vinařská 50 2020 ZRUŠENA Letošní ročník Vinařské 50 (Znovincup) byl nejprve přeložena na 1. srpna. Nyní však došlo k jeho zrušení. Víve na www.vinarska50.cz
 • Pepa 27.08.2019 v 11:32

  TŘEŠTICKÝ TRIATLON 2019: ve středu 28. srpna pořádá Jan Procházka mtb triatlon, začátek je v 16:30 u rybníka na třeštické rovince, tratě přiměřeně krátké.

 • Pepa 15.05.2019 v 15:14

  O ŠTAMBERSKÉHO KRÁLE: výsledky naleznete pod bannerkem na hlavní stránce,

 • Pepa 12.04.2019 v 10:06

  OKOLO ZUDOVA VRCHU 2019:
  EUROFOAM Josef Vítů-Jan Smrčka-Jakub Vítů-Pavel Bartoň
  EUROFOAM SPORT Marek Brož-Lukáš Trkola- Josef Vítů st.-Šárka Čejková
  Týmový sraz ve 12:00 na zadním parkovišti.

   

 • Pepa 8.04.2019 v 08:47

  OKOLO ZUDOVA VRCHU:cyklistická sezóna startuje již tento víkend, v sobotu 13. dubna 2019. Zájemci o start ve štafetách EUROFOAM SPORT TEAMU zasílejte návrhy na sestavení štafet do čtvrtka 11. dubna na smatana@eurofoam-sport.cz, v pátek budou sestavy štafet zveřejněny na webu.

 • Milan Fajt 9.07.2018 v 09:34 Ahoj,kdo je teď schopen,nebo vyřizuje licence? Díky Milan
 • Pepa 6.07.2018 v 20:54

  Fota VINAŘSKÁ 50: fota Lucie Canovové z letošního Author Znovín cupu naleznete zde:
  https://eurofoam.rajce.idnes.cz/Eurofoam__ZNOVIN_2018
  jméno: Eurofoam 2018
  kód: Znovín 2018
   

   

 • Pepa 6.04.2018 v 11:24

  OKOLO ZUDOVA VRCHU - ZMĚNY ve štafetách viz článek.

 • Pepa 12.03.2018 v 11:46

  OKOLO ZUDOVA VRCHU 2018: Tradičmí "otvírák" bikové sezóny se letos koná v sobotu 7. dubna. Potvrzení účasti a návrhy na sestavení štafet zasílejte na smetana@eurofoam-sport.cz do konce března.

 • Pepa 30.01.2018 v 10:58

  FOTO TÝDNE: Všem závodníkům Eurofoam sport teamu přejeme v sezóně 2018 co nejvíce podobných umístění, jaké dosáhl Matýáš Smrčka v předchozí sezóně!

1 2 3 4 5 6 7 další
Foto týdne

EUROFOAM SPORT TEAM
Mgr.Josef Smetana
Partlicova 280/15
TŘEŠŤ 58901

mobil: +420 604 202 983
email: smetana@eurofoam-sport.cz

 


www.eurofoam-sport.cz

Úvodní stránka Mapa stránek Kontakt

www.eurofoam-sport.cz