EUROFOAM SPORT TEAM
adrenalinové sporty, dolomitenmann, mtb, paragliding, adrenalin cup, trénikové plány

DOLOMITENMANN 07


      Při sedmé účasti EUROFOAM SPORT TEAMU na štafetovém závodu extrémních sportů DOLOMITENMANN 2007 chybělo štafetě EUROFOAMU něco málo přes dvě minuty k pátému místu mezi amatérskými štafetami , které zajišťovalo účast na večerním vyhlašování výsledků na náměstí v Lienzi.Loňské výborné sedmé místo dokázala štafeta ve složení Petr Losman / běh do vrchu / , Dalibor Kaláb / paragliding / , Jiří Šťastný / kanoistika / , Pavel Bartoň / MTB / ještě o stupínek vylepšit. Šesté místo je tak nejlepším umístěním v dosavadní účasti EUROFOAM SPORT TEAMU na DOLOMITENMANNOVI.

EUROFOAM DEFLAMMO A EUROFOAM :

Druhá naše štafeta EUROFOAM DEFLAMMO obsadila mezi amatérskými týmy 32.příčku a startovala ve složení Josef Smetana / běh /, Patrik Vyhlídal / paragliding /, Tomáš Eisner / kanoistika /, Jaroslav Rygl / MTB /.

       Letošní zajímavou předehru si vzalo na starost počasí. Ještě 2 dny před startem padal ve výšce nad 1000 m n.m. sníh  a při čtvrteční obhlídce běžeckých a cyklistických tratí se hodily veškeré zimní návleky a rukavice. V pátek se sice začalo oteplovat a sníh mizet, nicméně počasí tvrdě bojovalo o svůj vliv na závod alespoň ve formě silného severního větru.

Stav sněhu na vrcholu Hochstein :

Radek Sedlák při prohlídce trati :


      20.ročníku nejslavnějšího štafetového závodu odstartoval tradičně první zářijovou sobotu v 10:00 z náměstí v Lienzi výstřelem z pušky bývalý rakouský reprezentant ve sjezdovém lyžování Werner Grissmann .Téměř 120 běžců se vydalo na první část extrémního štafetového závodu.Běh do vrchu s cílem na Kühbodentorl v nadmořské výšce 2441m a při délce 13km s náročným převýšením 1700m zvládl výborně Petr Losman / reprezentant ČR v orientačním běhu / .Druhým místem mezi amatérskými týmy a devátým místem v celkovém pořadí vytvořil dobrý základ pro umístění štafety EUROFOAMU mezi nejlepšími týmy.Zároveň si jistě spravil chuť do běhání po nevydařeném MS na Ukrajině , kde se mu nepodařilo postoupit z kvalifikace do hlavního závodu.Běžecký úsek při DOLOMITENMANNOVI však zvládá skvěle a patří k tradičním oporám týmu EUROFOAMU.To rozhodně neplatí o běžci druhé štafety EUROFOAM DEFLAMMO Josefu Smetanovi , kterému se běh vůbec nevydařil a 65.místem mezi amatérskými běžci zmařil naděje týmu na dobré umístění.Při svém sedmém startu na DOLOMITENMANNOVI zaznamenal nejhorší výsledek a EUROFOAM SPORT TEAM se bude muset poohlédnout po kvalitním běžci do vrchu pro druhou štafetu do dalších ročníků.Radek Sedlák zhodnotil start druhé štafety takto : „Nedařilo se našemu druhému běžci Pepovi Smetanovi. Ten letos trpěl zraněním achilovek a na Dolomitenmannu si chtěl „spravit chuť“. Přes solidní začátek mu  poslední třetina trati, kterou při letošním ročníku navíc ztížila vrstva sněhu, vzala tolik sil, že se propadl na 65. místo. Ani šest předchozích účastí, ani velká vůle nepomohly. I to je Dolomitemann, neptá se na zásluhy, nikomu nic nedaruje. Tímto začátkem se druhá štafeta dostala do nevýhodné situace.“

Petr Losman při závěrečném stoupání :


       Během dvacetileté historie DOLOMITENMANNA pouze dvakrát museli pořadatelé zrušit disciplínu pro nepřízeň počasí.Letos byli k tomuto kroku donuceni vlivem větrného počasí potřetí.Již v týdnu před závodem ležela od 1000m.n.m. souvislá vrstva sněhu , ve vyšších polohách více než 20cm.Silný vítr bránil paraglidistům již v tréninku a slunečné počasí při závodu nepřineslo změnu. Přes snahu odstartovat paragliding alespoň ve zkrácené variantě z mezipřistání na Hochsteinu silný vítr neumožnil paraglidistům odstartovat.Pro obě štafety EUROFOAM a EUROFOAM DEFLAMMO to bylo zklamání ,protože Patrik Vyhlídal i Dalibor Kaláb patří mezi špičkové paraglidisty a při DOLOMITENMANNOVI se pravidelně umísťují na rozhraní první a druhé desítky.Chybějící dvě minuty na páté místo pořadí štafet mohly být smazány právě při paraglidingu.

Zklamaní padáčkáři :


       Druhou disciplínou tak byla netradičně kanoistika.Jiří Šťastný v barvách EUROFOAMU zajel pěkný závod a přes potíže se zatékající vodou do lodi kolem neoprenu dojel na výborném 16.místě mezi amatérskými kanoisty.Při snaze o vlévání mladé krve do štafety EUROFOAM DEFLAMMO měl šťastnou ruku šéf EUROFOAM SPORT TEAMU Radek Sedlák, když oslovil závodníka ve sjezdu na divoké vodě Tomáše Eisnera.Jeho 23.místo je příslibem do dalších ročníků . V ještě lepším výsledku mu zabránil start ze zadních pozic po špatném výkonu běžce a byl tak nucen objíždět pomalejší závodníky před sebou.Příští rok bude jistě bojovat o umístění v první desítce pořadí kanoistů.

Tomáš Eisner v peřejích :


       Závěrečnou disciplínou DOLOMITENMANNA je tradičně cyklistika , ovšem v extrémní podobě více jak hodinového výjezdu na Hochstein s následným sjezdem po lyžařské sjezdovce do Lienze.Během závodu je stoupání místy tak extrémní , že nutí závodníky sesednout z kola a vybíhat trať s kolem na zádech.Při svém prvním startu na DOLOMITENMANNOVI dosáhl výborného výsledku Pavel Bartoň a svým 15.místem udržel štafetu EUROFOAMU na pěkném šestém místě.Ve sjezdové části cyklistického úseku dosáhl Pavel 10.nejlepšího času včetně profesionálních jezdců a je vidět že trati DOLOMITENMANNA bojoval do posledních metrů o nejlepší umístění. Druhý start v barvách EUROFOAM DEFLAMMO zaznamenal reprezentant ČR v MTBO Jaroslav Rygl jehož jízdu také ovlivnil špatný výkon na prvním běžeckém úseku druhé štafety / přece jenom se jinak bojuje o 30. a jinak o 10. místo /, i tak dovezl štafetu na 32.místě mezi amatérskými týmy a zajel 29.nejlepší čas.

Pavel Bartoň pod Hochsteinem :


       Při letošní konkurenci a průběhu závodu je obě umístění nutné považovat za úspěch. Koneckonců tým EUROFOAM obhájil pozici české dvojky mezi amatérskými týmy a to při kvalitě českých týmů, přijíždějících na tento tradiční závod, je vynikající výsledek.     

       Přestože obě štafety startovaly mezi amatérskými týmy členové a přátelé EUROFOAM SPORT TEAMU vytváří oběma štafetám profesionální podmínky během závěrečné přípravy a především v průběhu samotného závodu .Mají tak jistě nezanedbatelný podíl na výsledcích obou štafet a poděkování tak patří Vlastimilu Burešovi, Jiřímu Pražákovi, Jitce Marečkové, Pavle Sedlákové,Tomáši Brožkovi,Radku Liškovi,Pavlu Lenbecherovi, Miloši Kacerovi, Pepovi Bartoňovi, Honzovi Špatenkovi, Martinovi a Janě Saitlovým, Pepovi Krejzovi, Petru Boháčkovi, Radce Malachové a především Radku Sedlákovi, který celý pobyt a účast na závodech zorganizoval.

EUROFOAM SPORT TEAM :


       Cíl pro příští rok tak zůstává nezměněn : probojovat se mezi pět nejlepších týmů a v září 2008 nechybět na náměstí v Lienzi při vyhlašování výsledků DOLOMITENMANNA 2008!!! Je to sice cíl nemalý, ale s ohledem na naše dosavadní výsledky nemůže být menší.

 

Kalendář ON-LINE tréninkové plány

Vzkazovník

 • Radek Sedlák 29.06.2020 v 14:07 Vinařská 50 2020 ZRUŠENA Letošní ročník Vinařské 50 (Znovincup) byl nejprve přeložena na 1. srpna. Nyní však došlo k jeho zrušení. Víve na www.vinarska50.cz
 • Pepa 27.08.2019 v 11:32

  TŘEŠTICKÝ TRIATLON 2019: ve středu 28. srpna pořádá Jan Procházka mtb triatlon, začátek je v 16:30 u rybníka na třeštické rovince, tratě přiměřeně krátké.

 • Pepa 15.05.2019 v 15:14

  O ŠTAMBERSKÉHO KRÁLE: výsledky naleznete pod bannerkem na hlavní stránce,

 • Pepa 12.04.2019 v 10:06

  OKOLO ZUDOVA VRCHU 2019:
  EUROFOAM Josef Vítů-Jan Smrčka-Jakub Vítů-Pavel Bartoň
  EUROFOAM SPORT Marek Brož-Lukáš Trkola- Josef Vítů st.-Šárka Čejková
  Týmový sraz ve 12:00 na zadním parkovišti.

   

 • Pepa 8.04.2019 v 08:47

  OKOLO ZUDOVA VRCHU:cyklistická sezóna startuje již tento víkend, v sobotu 13. dubna 2019. Zájemci o start ve štafetách EUROFOAM SPORT TEAMU zasílejte návrhy na sestavení štafet do čtvrtka 11. dubna na smatana@eurofoam-sport.cz, v pátek budou sestavy štafet zveřejněny na webu.

 • Milan Fajt 9.07.2018 v 09:34 Ahoj,kdo je teď schopen,nebo vyřizuje licence? Díky Milan
 • Pepa 6.07.2018 v 20:54

  Fota VINAŘSKÁ 50: fota Lucie Canovové z letošního Author Znovín cupu naleznete zde:
  https://eurofoam.rajce.idnes.cz/Eurofoam__ZNOVIN_2018
  jméno: Eurofoam 2018
  kód: Znovín 2018
   

   

 • Pepa 6.04.2018 v 11:24

  OKOLO ZUDOVA VRCHU - ZMĚNY ve štafetách viz článek.

 • Pepa 12.03.2018 v 11:46

  OKOLO ZUDOVA VRCHU 2018: Tradičmí "otvírák" bikové sezóny se letos koná v sobotu 7. dubna. Potvrzení účasti a návrhy na sestavení štafet zasílejte na smetana@eurofoam-sport.cz do konce března.

 • Pepa 30.01.2018 v 10:58

  FOTO TÝDNE: Všem závodníkům Eurofoam sport teamu přejeme v sezóně 2018 co nejvíce podobných umístění, jaké dosáhl Matýáš Smrčka v předchozí sezóně!

1 2 3 4 5 6 7 další
Foto týdne

EUROFOAM SPORT TEAM
Mgr.Josef Smetana
Partlicova 280/15
TŘEŠŤ 58901

mobil: +420 604 202 983
email: smetana@eurofoam-sport.cz

 


www.eurofoam-sport.cz

Úvodní stránka Mapa stránek Kontakt

www.eurofoam-sport.cz