EUROFOAM SPORT TEAM
adrenalinové sporty, dolomitenmann, mtb, paragliding, adrenalin cup, trénikové plány

ADRENALIN CUP POD STUPNI VÍTĚZŮ

Čtvrté místo mezi štafetami žen pro tým EUROFOAM BULFAST a páté místo mezi muži pro tým EUROFOAM potvrdilo příslušnost EUROFOAM SPORT TEAMU mezi nejlepšími týmy štafet extrémních sportů v ČR. 16. ročník ADRENALIN CUPU byl letos opět Mistrovstvím ČR extrémních závodů štafet. Z titulu se tak mohl radovat tým OPVA NET ve složení Robert KRUPIČKA, Michal ŠOTEK, Jan HRUŠKA a Kamil MRUZEK. Podobně kvalitní složení mělo při sobotním závodě velké množství týmů a letošní ADRENALIN CUP tak patřil co do kvality startovního pole k nejlepším v historii.

Již běžecká část ukázala kvalitu startovního pole. Z něj vyčníval vítězný Robert KRUPIČKA, který všem utekl o „parník“ s náskokem 2 minuty a 19 vteřin na druhého v pořadí. Dalších osm běžců se seřadilo v dalších dvou minutách. Jako druhý se na vrcholu Lysé hory objevil Jan HAVLÍČEK.

O dalším pořadí nakonec rozhodla poslední náročná část závodu. Po dlouhém relativně rovinatém úseku z občerstvovací stanice na Ivančeně závodníci museli pod vrcholem Lysé hory (1323 m.n.m) překonat náročné prudké kamenité stoupání. Nejvíce sil zde měl již zmiňovaný Havlíček a nakonec třetí v celkovém pořadí Pavel BRÝDL.

Až závěrečná rovinka rozhodla o čtvrtém místě bojovného Ondřeje FEJFARA. Pátý doběhl Roman SKALSKÝ, který se posunul před šestého Jiřího VOJÁKA (EUROFOAM, 1:13:30) právě v kamenitém úseku v závěru závodu.

Obrovskou kvalitu letošního startovního pole běžecké části Adrenalin cupu potvrzují i další známá jména. Desátý doběhl Ondřej HORÁK, který mimo jiné dokázal v roce 2005 doběhnout na nové těžké trati DOLOMITENMANNA na celkovém druhém místě za legendárním Jonathanem WYATTEM. Jedenáctá příčka patřila bývalému juniorskému mistru světa v běhu do vrchu Petru LOSMANOVI (EUROFOAM CELSIO, 1:15:35) a i v dalším pořadí se objevila jména výborných běžců do vrchu. Jako 13. doběhl na předávku paraglidingu Jan MRÁZEK (EUROFOAM NAWAPUR, 1:17:43).

Jen několik málo závodníků dokázalo v historii Adrenalin cupu startovat v různých disciplínách. V sobotu se k nim po pěkném výkonu a 24. místě celkového pořadí běžců zařadil i Radek SEDLÁK (EUROFOAM CELTEX, 1:32:41).

Mezi ženami byla nejrychlejší Táňa METELKOVÁ (celkově 21. mezi muži!) s náskokem 43 vteřin na Kamilu GREGOROVOU (EUROFOAM BULFAST). Třetí Klára MORAVCOVÁ již měla ztrátu téměř pěti minut.

Mezi paraglidisty exceloval Tomáš LEDNÍK v čase 11:34 minuty. Druhé místo obsadil v této disciplíně skvělým výkonem Michal KRYSTA (EUROFOAM, 12:16). Obrovské zkušenosti se starty v adrenalinových štafetových závodech potvrdila dvojice paraglidistů Dalibor KALÁB a Patrik VYHLÍDAL. Dalibor desátým místem potvrdil své kvality (13:56) a především spolehlivost a vyrovnanost svých startů. Po téměř odchodu do sportovního důchodu se nejzkušenější závodník v EUROFOAM SPORT TEAMU Patrik VYHLÍDAL předvedl na domácím kopci skvělým pátým místem (12:56). Všechny Eurofomáky však pořádně vystrašil pád Lukáše KLIMA těsně po startu. S pořádnými pohmožděninami skončil v nemocnici, vyšetření naštěstí vyvrátila zlomeniny či další zranění. Lukáš se po pádu cítí relativně dobře. Co nejdříve chce zahájit kondiční přípravu na Dolomitenmanna. Přes pád se Lukáš odhodlal k dalšímu startu a na hřiště v Ostravici dolétl v čase 39:13. Čtvrtá mezi ženami byla Barbora SMUTNÁ (21:41).

Překvapivě letos nejrychlejší čas cyklisty nepatřil zároveň do vítězného týmu. Jan ŠKARNITZL (THE NORTH FACE) byl mezi cyklisty nejrychlejší (1:27:52). S týmem však nakonec skončil na třetím místě.

Pátý nejrychlejší byl na Lysé hoře Marek RAUCHFUSS (EUROFOAM CELSIO, 1:32:23). S nepatrným odstupem byl šestý Matouš ULMAN (EUROFOAM, 1:33:15). 15. místo patřilo Janu HLOUŠKOVI (EUROFOAM CELTEX, 1:46:26). Jiří ŠUTA se na mokré trati nevyhnul pádům. Přesto dokázal vybojovat celkově 16. místo mezi cyklisty (EUROFOAM NAWAPUR, 1:46:36). Petra KRBOVÁ (EUROFOAM BULFAST) byla s časem 2:18:53 mezi ženami čtvrtá.

Nejrychlejším kajakářem byl člen vítězného týmu Kamil MRŮZEK (23:40). Mezi nejlepší se zařadili také kajakáři EURPOFOAM SPORT TEAMU. Desátý nejlepší čas zajel Tomáš EISNER (25:34). Jedenáctý byl s dvanáctivteřinovým odstupem Jiří ŠŤASTNÝ. Do dvacítky nejlepších kajakářů se vešli i 14. Vojtěch NEUMANN (26:16) a 18. Jan ŽAMBERSKÝ (28:37). 33. nejrychlejší čas mezi téměř padesátkou mužů měla v cíli Renata NEUMANNOVÁ (32:54).

V pořadí štafet EUROFOAMU je nakonec špatně uveden výkon cyklistů, správné pořadí našich štafet je tedy následující: